בחרתי לרקוד

מומנטום- מרכז למחול בניהולה של ריבי קומלוש, סיכם השבוע את שנתו החמישית בשני מופעי מחול מרהיבים בהם הופיעו יותר מ200 רקדנים מגיל 4 ועד יב' על במה אחת.

במופע הראשון שנקרא בשם "תוצרת הארץ" הופיעו בנות המסלול של המגזר הדתי אל מול קהל נשים נרגש ונדהם. השנה במרכז נפתח מסלול ייחודי למגזר הדתי שמאפשר גם לבנות דתיות להיות חלק מעולם המחול, לרקוד ולהופיע כהלכה. אחת האמהות רשמה בפוסט מרגש הפונה לילדה שלה: "התמלאתי גאווה שגם לבנות דתיות זה אפשרי …ושאתן מבינות ומפנימות שהחיים זה לא "או או" אלא "גם וגם" ". ריבי מנהלת המרכז:"זכיתי ביכולת לאפשר למגוון כל כך רחב של אנשים את היכולת לרקוד, את היכולת להביע את עצמם דרך המחול ולהתחבר לגוף. גאה לעמוד בסוף ערב כזה ולראות את האושר על פני הרקדניות והאמהות שלהן."".

המופע השני שנקרא בשם "בחרתי לרקוד" היה המופע המרכזי והמסכם של המרכז למחול, בו השתתפו רקדנים ורקדניות מגילאי 4 ועד יב'. המופע שסיכם חמש שנים של פעילות, בחר להדגיש שהמחול זה קודם כל אהבה, שניתן לשלב בין מקצועיות ורמה גבוהה לבין הנאה, הבעה עצמית ודימוי גוף גבוה, וראו את זה בכל שניה על הבמה. למעט הריקודים וההפתעות במהלך ההמופע עלה לחמם קצת את האווירה צוות הקפאורה החדש שמצטרף למרכז בשנה הבאה ובהחלט הקפיץ את

היכל אדית. המופע היה מרגש וסוחף ולא נשארה עין יבשה. דלית לזמי אחת האמהות כתבה בפוסט נרגש: "נפעמת ומתרגשת עד דמעות.. תודה לך ריבי ולכל הצוות המופלא שלך! את מעניקה לנסיכה הפרטית שלי ולילדים ובני נוער רבים בעיר שלנו זווית אחרת , יצירתית , מקורית בריאה וקסומה יותר" ריבי מנהלת המרכז:"מעולם לא חלמתי שאהיה במעמד כזה לאחר חמש שנים של פעילות, המרכז שלנו זאת משפחה גדולה שנבנתה בשתי ידיים ועם המון עבודה קשה, היכולת לגעת ולרגש כל כך הרבה אנשים, ובאמת להשפיע היא הניצחון הקטן שלי ושם אני מרגישה סיפוק אמיתי, המחול בשבילי זה דרך חיים והוא מלווה אותי בכל שלב בחיי."

את המופע ליוו צוות מוכשר של אנשי מקצוע ואחד מהדברים שבהחלט ניתן להתגאות בו הוא שכולם כולל צוות הסטודיו, גר, התחנך והתפתח באיזור הדרום בכלל ובקרית גת בפרט.

ריבי:"יש לנו בעלי מקצוע מוכשרים מאוד באיזור הדרום ובקרית גת, אין סיבה אמיתית לחפש בחוץ אם אפשר לקדם את הבית. חשוב לנו להודות לאותם אנשים שמלווים אותנו במהלך כל השנה, לצוות המורים המדהים: טליה בן טולילה, יעל זלמצן וחופית בוברמן. לאנשים שעובדים קשה כל השנה וגם במופע: מאיה רבינוביץ' ולי אריס, למדריכות הצעירות ששילבו בין ריקוד בלהקה הייצוגית של הסטודיו להדרכה ולימוד קבוצות: חני קרסילשצ'קוב וויקי ציפקין. ולאנשי המקצוע שמלווים אותנו כל שנה מחדש: ליוגב ושוקי זעפרני מסאונדלייט על ההגברה והתאורה. לאביב אברג'ל וארתור ארונוב האחד והיחיד על הצילום. וכמובן להורים והתלמידים שלנו שבלעדיהם כל זה לא היה אפשרי.ניפגש בשנה הבאה"

הקיץ הזה במומנטום לא יהיה ארוך במיוחד כי השנה השישית צפויה להיפתח מוקדם מהרגיל כבר בתחילת אוגוסט.

צילום: אביב אברג'ל

Leave a Reply